RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco strip warmers.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 02.08.025D strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.08.025D 50-1/2Inch Electric Heating Element for Foodservice
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.08.025D |
| Manufacturer Part # | 02.08.025D |
| Height | 1" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 50" |
| Weight | 0.51 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.08.025D Length 50-1/2" Overall, 1283 Mm Overall, Voltage 120 V Ac, Electrical Wattage 925, Outer Diameter .260"
