Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02.08.005D strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.08.005D 2 Inch Heating Element 32-3/4 Inch Length Electric Stainless Steel with precise heating
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.08.005D |
| Manufacturer Part # | 02.08.005D |
| Height | 1" |
| Width | 2" |
| Depth | 33" |
| Weight | 0.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.08.005D Heating Element 208v 575w .260 Element Diameter, 32-3/4" Long Overall, Hatco Food Warmer Series Gr36
