Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket dishwashing parts and accessories.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco 02-04-703-00 dishwashing parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02-04-703-00 2.5 Inch Booster Element Electric 7500W Gasket Included
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02-04-703-00 |
| Manufacturer Part # | 02-04-703-00 |
| Height | 16.25" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 2.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02-04-703-00 Booster Element 2-1/2" Sq Flange, [ 480v 7500w 1ph ] [ 1-3/4" Oc Bolt Holes, , 15-1/4"l Inside ] 3/8" Dia Mt Holes, [terminals Screw 6-32, [ Includes 2-1/2" Sq Gasket # 32-1166 ], Hatco Booster Compact (45kw).
