RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco dishwashing parts and accessories.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco 02.04.613 dishwashing parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco 02.04.613 Heating Element 480v with Gasket and Screw
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | 02.04.613 |
| Manufacturer Part # | 02.04.613 |
| Height | 3.45" |
| Width | 5.55" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 1.19 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco 02.04.613 Heating Element 480v 6000w, With Gasket And Element Screw, Includes 2-1/2" Sq Flange Gasket # 32-1166, Hatco Booster Imperial S-18 S-36 S-54
