FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Delfield prep refrigerators.
- Authorized Delfield dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Delfield 0160196-S prep refrigerators
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Delfield 0160196-S 16 Inch Electric Food Warmer with Drain Stainless Steel
| Manufacturer | Delfield |
|---|---|
| Model Number | 0160196-S |
| Manufacturer Part # | 0160196-S |
| Height | 12.5" |
| Width | 16.3" |
| Depth | 23.7" |
| Weight | 14.95 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Delfield 0160196-S Food Wrmr 208v Icntrl W/ Drain