Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass pre-rinse faucets and spray valves.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass 0133ADF12BC pre-rinse faucets and spray valves
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass 0133ADF12BC 27 Inch Prerinse Faucet 0.65 GPM Brass Leadfree
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | 0133ADF12BC |
| Manufacturer Part # | 0133ADF12BC |
| Height | 3.88" |
| Width | 27.5" |
| Depth | 12" |
| Weight | 1.37 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass 0133ADF12BC Material Brass, Includes 106-1197 Riser Tube, 110-1177 Add-on-faucet, 111-1017 Wall Bracket, 111-1068 Handle, 111-1087 Sping, 111-1119 Finger Hook & Screw, 111-1203 Steel Hose, 111-1211 Spout, 111-1249 Pre-rinse Base, 111-1267 Spra
