Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass wall mount faucets.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass -0133-CR-B8SWX wall mount faucets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass -0133-CR-B8SWX 14 Inch Wall Mount Pre Rinse Fixture Brass Lead Free
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | -0133-CR-B8SWX |
| Manufacturer Part # | -0133-CR-B8SWX |
| Height | 3.88" |
| Width | 27.5" |
| Depth | 12" |
| Weight | 1.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass -0133-CR-B8SWX Material Brass, Width 13 13/16", Height 23 5/16", Includes Spray Valve Flange L/r Cartridge Swivel, Hook Wall Bracket And Easy Install, National Pipe Thread 1/2", Plating Chrome-plated, Type Wall Mount, Lead Free Y, Centers 8", Gallons P
