Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass -0133-C faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass -0133-C 27 Inch Pre Rinse Wall Faucet Brass Chrome Plated Lead Free
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | -0133-C |
| Manufacturer Part # | -0133-C |
| Height | 3.88" |
| Width | 27.5" |
| Depth | 12" |
| Weight | 11.12 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass -0133-C Material Brass, Height 34", Plating Chrome-plated, Inlet 1/2" Npt Female, Lead Free Y, Centers 8" Wall, Gallons Per Minute 0.65
