FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Taylor Freezer commercial ice cream freezers.
- Authorized Taylor Freezer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Taylor Freezer 013102-27 commercial ice cream freezers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Taylor Freezer 013102-27 10.5 Inch Electric Motor 1.0 Hp for Ice Machines
| Manufacturer | Taylor Freezer |
|---|---|
| Model Number | 013102-27 |
| Manufacturer Part # | 013102-27 |
| Height | 11" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 16.5" |
| Weight | 33.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Taylor Freezer 013102-27 Motor 1.0 Hp
