RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 012908 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 012908 1-1/2 Inch Strip Heater 277V 1000W Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 012908 |
| Manufacturer Part # | 012908 |
| Height | 2" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 23" |
| Weight | 1.62 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 012908 Strip Heater, 22-3/8" Long Overall 1-1/2" Wide, Groen Braising Pan Fpc Fpc/1 Fpc/1-2 Fpc/1-3 Fpc/1-4, Mw/fpc Mw/fpc/1 Td/fpc
