Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 012313 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 012313 Thermostat K 18 Inch Cap Dip-sealed 100 to 290f
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 012313 |
| Manufacturer Part # | 012313 |
| Height | 4.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 13" |
| Weight | 0.65 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 012313 Thermostat K Type Dip-sealed, 100-290f Bulb 8" Long Coiled 18" Cap 3/8" Stuffing Box, Groen Kettle Ah-20 Ah-40 Ah-60 Ah-80 Ah/1e-100, Ah/1e-40 Ah/1e-60 Ah/1e-80 Ahs-40 Ee-100 Ee-20 Ee-40, Ee-60 Ee-80 Tdb-20 Tdb-40 Tdb/6 Tdb/7 Tdb/7-20, Tdb/7-40 Tdbc-20 Tdbc-40 Tdh-20 Tdh-40, Tdhc-20 Tdhc-40, Knob For Series Ah Ee Dee Dh # 22-1631, Knob For Series Tdb Tdh # 22-1218
