RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 012026 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 012026 3/4 Inch Worm Gear for Groen Kettle Steel
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 012026 |
| Manufacturer Part # | 012026 |
| Height | 1.65" |
| Width | 2.85" |
| Depth | 3.9" |
| Weight | 0.76 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 012026 3/4" Bore Worm Gear 3-1/8" Long X 1-1/4" Dia Gear Is, 1-3/4" Long X 1-3/8" Dia But Not In Center. Steel, Groen Kettle Dn/dee/4
