RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn 01171.0001 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn 01171.0001 1/4 Inch Flare Water Check Valve 350 PSI
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | 01171.0001 |
| Manufacturer Part # | 01171.0001 |
| Height | 2.3" |
| Width | 0.8" |
| Depth | 0.8" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn 01171.0001 [ Water Check Valve ] [ Size 1/4" Flare ] [ Check ], [ Width 2-1/4" ] 110 Degree Max 350 Psi, [ Brand Bunn ] [ Mfg# 01171-0001 ], Bunn-o-matic, Coffee Brewer Series Ol Ot Rl Rt Rtf Sl Slf., Tea Brewer Pt3 T3 T6 Tu3., Hot Water Hw5 Hw5x Hw10., Newco Cofee
