RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn aftermarket coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Engineered to match existing Bunn units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bunn 01063.0000 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn 01063.0000 9/16 Inch Rocker Switch Momentary SPST Black
| Fits with Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | 01063.0000 |
| Manufacturer Part # | 01063.0000 |
| Height | 1.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 1.3" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn 01063.0000 [ Momentary Rocker Switch ] [ Fits Hole 9/16" X 1-1/8" ], [ Off/(mom-on) ] [ Spst ] [ Terminals 2 (1/4" Tabs) ], [ Volt/amp 10a/125v 5a/250v ] [ Color Black], Bunn-o-matic Series Cwt F Fl
