Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 01-510693-00001 14 Inch Strainer Mounted Stainless Steel Filter
Item:
#1491058
Technical details
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 01-510693-00001 |
| Manufacturer Part # | 01-510693-00001 |
| Height | 14" |
| Width | 14" |
| Depth | 16" |
| Weight | 1.38 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 01-510693-00001 14 Inch Strainer Mounted Stainless Steel Filter