RestaurantSupply.com is your trusted source for Berkel commercial food processors cutting discs and accessories.
- Authorized Berkel dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Berkel 01-402375-00017 commercial food processors cutting discs and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Berkel 01-402375-00017 1 Inch V-belt with 41-1/2 Inch Circumference
| Manufacturer | Berkel |
|---|---|
| Model Number | 01-402375-00017 |
| Manufacturer Part # | 01-402375-00017 |
| Height | 0.3" |
| Width | 1" |
| Depth | 13" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Berkel 01-402375-00017 V-belt, Approx. 41-1/2" Circumference, Berkel 7m Power Drive 808 818
