RestaurantSupply.com is your trusted source for Berkel cold and frozen beverage dispensers.
- Authorized Berkel dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Berkel 01-402275-03040 cold and frozen beverage dispensers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Berkel 01-402275-03040 Washer .208 Inch Id 3/8 Inch Od Metal with Corrosion Resistance
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 01-402275-03040 |
| Manufacturer Part # | 01-402275-03040 |
| Height | 1.2" |
| Width | 1.55" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 01-402275-03040 #10 Metal Washer .208" Id 3/8" Od .004" Thick., Berkel 909(a E M) 919(a E M)
