RestaurantSupply.com is your trusted source for Berkel aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Berkel units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Berkel 01-402275-00053 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Berkel 01-402275-00053 Bushing 7/16 Inch Id X 1-1/64 Inch Od Long
| Fits with Manufacturer | Berkel |
|---|---|
| Model Number | 01-402275-00053 |
| Manufacturer Part # | 01-402275-00053 |
| Height | 1.3" |
| Width | 2.05" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Berkel 01-402275-00053 Bushing, 7/16" Id X 1-1/64" Od X 1" Long, Berkel 807 808 817 818 2340 2350
