Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 00-949668 3.6 Inch Hose Adapter 1 1/2 to 1 3/4 Inch for Liquid Transfer
Item:
#1490981
Technical details
| Manufacturer | GE/Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-949668 |
| Manufacturer Part # | 00-949668 |
| Height | 2.6" |
| Width | 3.6" |
| Depth | 5.25" |
| Weight | 0.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 00-949668 3.6 Inch Hose Adapter 1 1/2 to 1 3/4 Inch for Liquid Transfer