RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart fruit cutters and vegetable cutters.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 00-944489-00020 fruit cutters and vegetable cutters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-944489-00020 16 Inch Gas Burner 20000 Btu Stainless Steel
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-944489-00020 |
| Manufacturer Part # | 00-944489-00020 |
| Height | 12.5" |
| Width | 16.5" |
| Depth | 21" |
| Weight | 10.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-944489-00020 Burner 20 000 Btu
