RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Vulcan Hart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Vulcan Hart 00-927538-0004S cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 00-927538-0004S 20 Inch Electric Element 208V 1.75KW
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-927538-0004S |
| Manufacturer Part # | 00-927538-0004S |
| Height | 1.7" |
| Width | 20.2" |
| Depth | 26.3" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-927538-0004S Element 208v 1.75kw
