RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart commercial dishwashers.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 00-917596 commercial dishwashers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-917596 1.55 Inch Reed Switch Stainless Steel for Automation
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-917596 |
| Manufacturer Part # | 00-917596 |
| Height | 1.4" |
| Width | 1.55" |
| Depth | 3.35" |
| Weight | 0.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-917596 Holder Reed Switch