Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-437041-00004 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-437041-00004 2 1/2 Inch Length Thermometer Stainless Steel with U Bracket
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-437041-00004 |
| Manufacturer Part # | 00-437041-00004 |
| Height | 4.5" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 0.86 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-437041-00004 Material Stainless Steel, Length 2 1/2" Bulb, 64 Mm Bulb, Outer Diameter 2 1/4" Dial, 57 Mm Dial, Temperature Range 40 To 105 Degrees C, 100 To 220 Degrees, F, Includes U Bracket, National Pipe Thread 3/8", Type 120" Capillary Lead S/s Br
