Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket dishwashing parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-428066-000G3 dishwashing parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-428066-000G3 5 Inch Solenoid Assembly 24v for Vulcan and Hobart
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-428066-000G3 |
| Manufacturer Part # | 00-428066-000G3 |
| Height | 4.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 0.81 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-428066-000G3 Replacement Solenoid Assembly For Vulcan / Hobart., See, Cross Reference(s).
