Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-426635-00001 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-426635-00001 19 Inch Element 2000w 208v for Vulcan Hart Models
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-426635-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-426635-00001 |
| Height | 1.5" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 19.75" |
| Weight | 0.95 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-426635-00001 Element 208v 2000w, Bracket To End 18" Overall Length 19 5/8" Width, 4-7/16"., , Fits Vulcan Hart Models, , Dec5 Hec5 Hec5d Hec5dx Hec5x Vc4ec Vc4ed Vc4es, Vc6ec Vc6ed Vc6es
