Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-421240-00002 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-421240-00002 9.25 Inch Surface Heater Electric French Plate
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-421240-00002 |
| Manufacturer Part # | 00-421240-00002 |
| Height | 2" |
| Width | 9" |
| Depth | 9" |
| Weight | 9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-421240-00002 Solid Top Surface Heater "french Plate"[ 240v 2000w ], [ 9.25" Dia.] [ Fits 8-3/4" Hole ][terminals 2ea Pin, W/screw And Offset Pin., For Mouting Bracket Use # 26-2514, Vulcan Range E24l E36l E48l E60l Vr3c Vr4c Vr6c Vr7c
