RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-418335-00001 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-418335-00001 9-1/4 Inch Fryer Basket with Red Coated Handle
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-418335-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-418335-00001 |
| Height | 14" |
| Width | 10" |
| Depth | 10" |
| Weight | 3.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-418335-00001 Fryer Twin Basket Front Hook Red Coated Handle, , ***for Basket With Green Ez-grip Handle Use Ap# 2251066***, , 9-1/4" X 13-1/4", Vulcan Fryer 1gr65c 1gr65d 1gr65m, 1grc65 1grd65 1grs65, Gr65 Gr65f Grc65f Grd65f Grs65f
