RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart commercial grills and griddles.
- Authorized Vulcan Hart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Vulcan Hart 00-417608-00002 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 00-417608-00002 4-3/4 Inch Burner Head Black Porcelain Gas - Vulcan Hart
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-417608-00002 |
| Manufacturer Part # | 00-417608-00002 |
| Height | 1.2" |
| Width | 4.65" |
| Depth | 4.65" |
| Weight | 2 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-417608-00002 Burner Head Outside Diameter 4-3/4". Inside Dia 4.400th., Hub Dia 1.990th., , For Vulcan Hart Models, , 148l 148lc 160l 160lc 24l 260l 260lc 260lcc 36l, 36lc 481l 481lc 48l 60 60l 60lc 60lcc 72 C24s, C36c C36s C48c C48s C48ss C60 C72 G24s G36c G36s, G48c G48s G48ss G60 G72 Mg12 Vcrh24
