RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 00-417490-00001 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-417490-00001 2-1/4 Inch Diameter Red Thermostat Knob for Vulcan Ovens
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-417490-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-417490-00001 |
| Height | 0.85" |
| Width | 2.15" |
| Depth | 2.2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-417490-00001 Red Thermostat Knob [ 2-1/4" Dia ] [ Off-500-200], [mount .187" ] [ Flat Down ], Vulcan Oven 148l 148lc 160l 160lc 24l 260l 260lc, 260lcc 36l 36lc 481l 481lc 48l 60l 60lc 60lcc, Eg160 Eg260 Mg12 Vr1c Vr2c Vr3c Vr4c Vr5c Vr6c Vr7c
