RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-417415-00001 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-417415-00001 4 to 7/8 Inch Pilot Tube with Compression Nut and Ferrule
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-417415-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-417415-00001 |
| Height | 0.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-417415-00001 Open Top Front Pilot Tube 4/7/8" Long, Compression Nut And Ferrule Provided., Vulcan Range 24l 36l 48l 60l 160l 260l
