RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart commercial deep fryers.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 00-416535-00007 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-416535-00007 Relay 200/240v Electric OEM Component
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-416535-00007 |
| Manufacturer Part # | 00-416535-00007 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 4.8" |
| Weight | 0.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-416535-00007 Relay 200/240v, Vulcan Fryer Series Er Erc225 Erc225f Erc40 Erc40f, Erc50 Erc50f Erc85 Erc85f Erd225 Erd225f Erd40, Erd40f Erd50 Erd50f Erd85 Erd85f, Oven Sg4c Sg4d Sg6c Sg6d Vc4gc Vc4gd Vc4gs Vc6gc, Vc6gd Vc6gs, Convection Steamer C24ga10 C24ga6
