Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket bun pan and sheet pan racks and rack covers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-413991-00002 bun pan and sheet pan racks and rack covers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-413991-00002 19 Inch Oven Rack for Vulcan Ovens Heavy Duty Wire Support
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-413991-00002 |
| Manufacturer Part # | 00-413991-00002 |
| Height | 1.88" |
| Width | 19" |
| Depth | 25.75" |
| Weight | 6.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-413991-00002 Oven Rack [ 19" F/b] [25.75" L/r] [ 0.38" Frame ], [ 0.190" Wire ] Back Stop Product Stop, Vulcan Oven
