- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 00-413773-00001 8-3/4 Inch Diameter Top Grate Cast Iron Spider Grate
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-413773-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-413773-00001 |
| Height | 0.51" |
| Width | 4.32" |
| Depth | 4.32" |
| Weight | 8.99 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-413773-00001 Rough Cast Iron Spider Grate, [ 8-3/4" Dia 11" Longest Point ] [ Material Ci], 1 Pin On Long Leg 8 Legs, Vbulcan, Range 7853-72 7854 7856 H53-72 H54 H56.
