Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-411506-00003 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-411506-00003 2.75 Inch Thermostat Kx for Oven and Grill
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-411506-00003 |
| Manufacturer Part # | 00-411506-00003 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-411506-00003 [ Type- Kx ] [ Temp 175-500 ] [ Bulb 3/16" X 11-5/8" ], [ Cap 60" ] [ Mount 1 ] .187" D-stem Flat Down, For Pointer Knob Use # 22-1107. Or, [ Dial # 22-1007 Off-550-200 4-way Blk/silver &, [bezel # 26-1227]. Or, [vul Dial # 22-1270 Off-550-200 Black Flat Down ], Vulcan Grill 77 (older Electric Range) Vs Vtm., Oven 141 241 Rgt-10., Series Et Gh Ghm Sg Vs Vtm Vc4gs Vc6gs, Vc4es Vc6es., Wolf Convection Oven Wkgd
