Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 00-411497-000A1 Relay 30 Amp 120 Volt Screw Terminal Automation Control
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-411497-000A1 |
| Manufacturer Part # | 00-411497-000A1 |
| Height | 4.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-411497-000A1 Relay [ Spdt ] [30 Amps] [120v ] [ Screw Terminals], [1-7/8" Mt Ctrs X 1-1/2" Mt Ctrs ] [deltrol ], Vulcan Oven Tag77fd Series Rgt-10 Sg Vc4gc, Vc4gd Vc4gs Vc6gc Vc6gd Vc6gs
