Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-408659-00002 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-408659-00002 2 Inch Dial Thermostat Knob Black with White Numbers
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-408659-00002 |
| Manufacturer Part # | 00-408659-00002 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-408659-00002 Black T Stat Knob W/ White Printed Numbers, [ 2" Dia ] [ Off-400-200] [mount .187"] [flat Down ], Henny Penny ( Used W/ Bezel # 26-1277), Fryer Electromechanical Units 500 561 600., Series Oe/og-300., Vulcan Fryer, Wolf Fryer Wtf-42
