Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-407522-00007 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-407522-00007 54 Inch Cap Bulb Thermostat Fdo Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-407522-00007 |
| Manufacturer Part # | 00-407522-00007 |
| Height | 4" |
| Width | 4" |
| Depth | 18" |
| Weight | 1.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-407522-00007 200-550f 54" Cap Bulb 3/16" X 14-1/2" 3/8" Npt In/out
