RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 00-357263-00002 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-357263-00002 2 1/2 Inch Black Plastic Knob Thermostat
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-357263-00002 |
| Manufacturer Part # | 00-357263-00002 |
| Height | 1.25" |
| Width | 3.05" |
| Depth | 3.3" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-357263-00002 Color Black, Material Plastic, Outer Diameter 2 1/2", 57 Mm, Depth 7/8", 22 Mm, D Stem 6 Mm, .250" Flat Up Between "boil" And "simmer", Positions
