- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 00-355798-1 Rotary Switch 20a/480v for Hobart Equipment
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-355798-1 |
| Manufacturer Part # | 00-355798-1 |
| Height | 2" |
| Width | 2.45" |
| Depth | 4.55" |
| Weight | 0.14 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-355798-1 [ Rotary Switch ] 20a/480v 5 Terminals, Off-low-med-hi, The Dial Is # 22-1320 Off-low-med-high, For Rotary Switch Kit # 42-1295, Toastmaster, Broiler 4143 4144 4153 4154 4163 4164 4171a 4171b., Oven Series 18 19 20 436 Dc Dm Do54 M1., Range Series Hcb Hr Ra Scb Sr., Warmer Series 3a (older Units).
