RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-350809-00002 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-350809-00002 6-3/8 Inch Left Hook Twin Fryer Basket
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-350809-00002 |
| Manufacturer Part # | 00-350809-00002 |
| Height | 7" |
| Width | 7" |
| Depth | 23" |
| Weight | 2.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-350809-00002 Twin Fryer Basket 12-1/8"l X 6-3/8"w X 5-3/8"d, Hook Location Left Fry Basket 1 1/4" Feet., Hobart Fryer Ak20 Ck20 Ck201 Dk20 Hk8, Prince Castle Fryer
