Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-347717-00001 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-347717-00001 Switch Momentary 15 Amp 3/4hp SPST for Ovens
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-347717-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-347717-00001 |
| Height | 1" |
| Width | 0.6" |
| Depth | 3.4" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-347717-00001 Door Micro Lever Switch Momentary, 15 Amp-250v/125v, 3/4hp Spst, 1/4" Tab Term (3), , Lever 2-3/8", Hobart Oven Cn85, Wolf Oven Kch & Kchss & Xch (-129 Model Only) Kf Kfs.
