Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket convection ovens.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-347080-00002 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-347080-00002 1 Inch Bushing Brass for Hobart Oven
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-347080-00002 |
| Manufacturer Part # | 00-347080-00002 |
| Height | 0.75" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-347080-00002 Now Sold Each, Brass Bushing 3/4" Od X 5/8" Id X 1", Shoulder With Flat, 1/2" Long Under Shoulder., Hobart Oven, Vulcan Oven Series Sg (4 6) Vc (4 6), Eco2c Eco2d Eco4c Eco4d Eco4s Eco6c Eco6d Gco2c, Gco2d Gco4c Gco4d Gco4s Sg4c Sg4d Sg6c Sg6d Vc4ec, Vc4ed Vc4es Vc4gc Vc4gd Vc4gs Vc6ec Vc6ed Vc6es, Vc6gc Vc6gd Vc6gs
