Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Vulcan Hart 00-344523-00001 1/4 Inch Bulb High Limit Safety Thermostat Lch 30 Inch Cap
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-344523-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-344523-00001 |
| Height | 2.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-344523-00001 Hi-limit, [ Type - Lch W/manual Reset ] [ Temp 490 Fixed ], [ Bulb 1/4" X 6-1/2" Nickel ] [ Cap 30" ] [ Brkt 6 ], Ge/hobart, Fryer Ck20, Ck40, Ck50, Ck831 Dk40, Dh42 Dk55 Dk831. Series Hk.
