RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket mixer parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-295154 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-295154 60 Qt Whip Wire with Stainless Steel for Hobart Mixers
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-295154 |
| Manufacturer Part # | 00-295154 |
| Height | 18.9" |
| Width | 10.43" |
| Depth | 10.43" |
| Weight | 6.22 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-295154 Wire Whip 60 Qt, Material(s) Stainless Steel, Type 60 Qt (57l), Weight 7.76 Lb, Hobart Corp 1612 1612e 1712 1712e 1712r 512 512ms, Hobart Corp A600t H600 Series P660 Series, Hobart Mixer/prep A-600t H-600 H-600t H600 P-660
