Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket mixer parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-291236 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-291236 5-1/2 Inch Transmission Shaft with 15 Tooth Sprocket
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-291236 |
| Manufacturer Part # | 00-291236 |
| Height | 5.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 5.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-291236 Transmission Shaft 5-1/2" Long Threaded One End, W/ 15 Tooth Sprocket., Hobart Mixer A120 A200
