- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 00-290372 1/2 Inch Diameter Knife Steel Compatible with Hobart Models
| Manufacturer | Berkel |
|---|---|
| Model Number | 00-290372 |
| Manufacturer Part # | 00-290372 |
| Height | 0.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Berkel 00-290372 Knife, Inside Diameter 1/2" 13 Mm, Material(s) Steel, Weight 0.19 Lb, Alfa International Ml-16225-z Vs-12dh, Alfa International 4322 4722 4822 622, Hobart Corp 4822, Hobart Mixer/prep 4822
