Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket dishwashing parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-289121 dishwashing parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-289121 Sensor 2 Inch Float with O-ring Fits Hobart Dishwashers
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-289121 |
| Manufacturer Part # | 00-289121 |
| Height | 1.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 2.55 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-289121 Sensor W/ Float With O-ring, Float Only # 282324, O-ring 321530, Hobart Dishwasher Am14 Am14c Am14f Am14p Am14t Am14tc
