Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket uninsulated beverage dispensers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-280984-00002 uninsulated beverage dispensers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-280984-00002 Magnetic Door Gasket 24-3/8 Inch Rubber Grey
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-280984-00002 |
| Manufacturer Part # | 00-280984-00002 |
| Height | 1.5" |
| Width | 9" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-280984-00002 Door Gasket, [ 24-3/8" X 29-11/16" ] [rubber ] [ Type R] [magnetic ], 7/16" Mag 3/4" Base 3/4" High, Grey ] [screw Mount], Hobart Q1 Except For Outback
