RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket mixer parts and accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-275889 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 00-275889 2.64 Inch Aluminum Spiral Dough Hook for Hobart D300
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-275889 |
| Manufacturer Part # | 00-275889 |
| Height | 2.64" |
| Width | 2.64" |
| Depth | 6.36" |
| Weight | 9.23 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 00-275889 Aluminum Spiral Dough Hook For 30 Qt Bowl, Hobart Mixer 30 Qt Model D300
