Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 00-275886 12 Inch 60 Quart Bowl Stainless Steel Heavy Duty Mixing
Item:
#1488308
Technical details
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 00-275886 |
| Manufacturer Part # | 00-275886 |
| Height | 3.45" |
| Width | 12.05" |
| Depth | 23.5" |
| Weight | 12.92 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 00-275886 12 Inch 60 Quart Bowl Stainless Steel Heavy Duty Mixing
